MAZLUM HALKLARIN HAMİSİ TC. BAŞBAKANI SAYIN RECEP TAYYIP ERDOĞAN “YURTTA VE DÜNYADA YILIN İNSAN HAKLARI DEVLET ADAMI” ÖDÜLÜ!.

MAZLUM HALKLARIN HAMİSİ TC. BAŞBAKANI SAYIN RECEP TAYYIP ERDOĞAN

“YURTTA VE DÜNYADA YILIN İNSAN HAKLARI DEVLET ADAMI” ÖDÜLÜ!.

10.12.2012

Derneğimiz gün dolayısıyle Dünyada ve Türkiye Cumhuriyetinde insan haklarının korunması ve geliştirilmesinde ve güvence altına alınmasında yasal, hukuksal ve siyasal kapsamda yapılan çalışmaları ve bunun siyasi irade ve demokratik sonuçları ile birlikte Kıbrıs sorunu, Filistin sorunu ve Arap ve İslam Dünyasına “Arap Baharı” olarak uluslararası anlaşmazlıklara ve mazlum halkların gaddar diktatörlerden kurtuluşuna Türkiye Cumhuriyeti’nin iradesini müdahil olarak yansıtan başarısı ile “YURTTA VE DÜNYADA İNSAN HAKLARI”NA ÖNEMLİ KATKILARINDAN DOLAYI 2012 YILINDA “İNSAN HAKLARINDA YILIN DEVLET ADAMIolarak ilan etmiş bulunmaktadır.

MAZLUM HALKLARIN HAMİSİ TC. BAŞBAKANI SAYIN RECEP TAYYIP ERDOĞAN

“YURTTA VE DÜNYADA ” YILIN İNSAN HAKLARI DEVLET ADAMI” ÖDÜLÜ.

TC. BAŞBAKANI,

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN,

ANKARA.

DERNEĞİMİZ ŞAHSINIZDA TÜRK HALKININ 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜNÜ VE GÜN DOLAYISIYLE DERNEĞİMİZ TARAFINDAN “İNSAN HAKLARI”NA ÖNEMLİ KATKILARINIZDAN DOLAYI 2012 YILINDA “İNSAN HAKLARINDA YILIN DEVLET ADAMI” OLARAK İLAN EDİLMİŞ OLMANIZ VESİLESİ İLE ZATI-ALİLERİNİ KUTLAMAKTADIR. BU VESİLE İLE DERNEĞİMİZ TARAFINDAN BİR İNSAN HAKLARI MÜCADELESİ OLAN KIBRIS TÜRK HALKININ HAKLI DAVASINA VERMEKTE OLDUĞUNUZ KARARLI VE ONURLU DESTEK İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ!

DERNEĞİMİZ HALKIMIZIN VE TÜM İNSANLIĞIN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLAMAKTA “BARIŞ, SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN” HAKİM OLACAĞI BİR GELECEK TEMENNİ ETMEKTEDİR. İNSANLIĞA MUTLULUK GETİRECEK TÜM İNSANLARIN VE DEVLETLERİN AYIRIM GÖZETMEKSİZİN KARŞILIKLI İNSAN HAKLARINI TANIMALARI VE SAYGI GÖSTERMELERİ İÇİN DERNEĞİMİZ ÇAĞRI YAPMAKTADIR. BU AMACA ULAŞMAK İÇİN BİZZAT İNSAN HAKLARINA SAHİP ÇIKMAK VE KORUMAK ÖNCELİKLE BU HAKLARI GÜVENCE ALTINA ALAN DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKMAKLA MÜMKÜNDÜR!

DÜNYA İNSAN HAKLARI HAFTASININ 64. YILDÖNÜMÜNDE 49 YILDIR BU HAKLARDAN YOKSUN AMBARGO VE İZOLASYONLAR ALTINDA YAŞAMAK ZORUNDA BIRAKILAN K.TÜRK HALKININ BÜYÜK ÖZVERİ VE FEDAKARLIKLAR İÇERİSİNDE VERMEKTE OLDUĞU KARARLI VE ONURLU MÜCADELEDE BU İNSANLIK AYBINA SON VERİLMESİ ZAMANININ GELDİĞİNİ DERNEĞİMİZ BM. VE AB.’NE ÇAĞRIDA BULUNARAK DUYURMAKTADIRI

İNSAN HAKLARI DOĞAL VAZGEÇİLEMEZ VE DEVREDİLEMEZ HAKLARDIR! BÜTÜN HAKLARIN KULLANIM VE VARLIĞI EN TEMEL İNSAN HAKKI OLAN YAŞAMA HAKKINA BAĞLI OLARAK HERKES 1.YAŞAMA, 2. ÖZGÜRLÜK, 3.EŞİTLİK, 4. HAYSİYET, 5.KİŞİLİK HAKLARI VE GÜVENLİĞİ, 6. DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ 7. VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ, 8. KİMLİK VE YURTTAŞLIK HAKKI, 9 ADALET ve 10. MÜLKİYET HAKKI OLAN TEMEL İNSAN HAKLARINA SAHİPTİR.

TOPLUMSAL YAŞAMI DÜZENLEYEN SİYASAL REJİMLERİN VE HUKUKİ DÜZENLERİN MEŞRULUK KAYNAĞI İNSAN HAKLARIDIR! SİYASAL DÜZENİN AMACI BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYETİ GÜVENCE AL