10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ  

 

                                                                                                               10.12..2010

B A S I N B İ L D İ R İ S İ

Derneğimiz K. Türk halkının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutlamakta ve 45 yıldır tanınmış bir devletten ve insan haklarından yoksun olarak izolasyon ve ambargolar altında yaşamaktan kurtulması dilek ve temennisinde bulunmaktadır. Derneğimiz K. Türkü’nün insan haklarının tanınması ve Kıbrıs’ta iki halk arasında mümkün olabilecek bir çözümün ancak K.Türk Halkının bağımsızılığını güvence altına alabilecek kendi devletinin tanınması ile mümkün olabileceğini önemle vurgulamakta ve bunun sağlanabilmesi için BM.’e çağrıda bulunmaktadır.

Derneğimiz Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ı

Dünyada ve Türkiye Cumhuriyetinde insan haklarının korunması ve geliştirilmesinde ve güvence altına alınmasında yasal, hukuksal ve yönetsel kapsamda yapılan çalışmaları ve bunun siyasi irade ve demokratik sonuçları ile birlikte Kıbrıs sorunu gibi uluslararası anlaşmazlıklara yasıyan başarısı ile “İNSAN HAKLARI”NA ÖNEMLİ KATKILARINDAN DOLAYI 2008 ve 2009 ve 2010 YILLARINDA “İNSAN HAKLARINDA YILIN DEVLET ADAMI” olarak ilan etmiş bulunmaktadır.

B A S I N   B İ L D İ R İ S İ

DERNEĞİMİZ HALKIMIZIN VE TÜM İNSANLARIN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ NEDENİYLE İNSAN HAKLARI HAFTASINI “BARIŞ, SEVGİ VE KARDEŞLİĞİN” HAKİM OLACAĞI BİR GELECEK TEMENNİSİ İLE KUTLAMAKTADIR. DERNEĞİMİZ YURTTAŞLARIMIZA İNSAN HAKLARINA SAHİP ÇIKMALARI VE BİZZAT KORUMALARININ ÖNCELİKLE BU HAKLARI GÜVENCE ALTINA ALAN DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKMALARI İLE MÜMKÜN OLABİLECEĞİNİ ÖNEMLE VURGULAMAKTADIR!

İNSAN HAKLARI DOĞAL VAZGEÇİLEMEZ VE DEVREDİLEMEZ HAKLARDIR! HERKES 1. YAŞAMA, 2. ÖZGÜRLÜK VE KİŞİ GÜVENLİĞİ, 3. DÜŞÜNCE VE VİCDAN ÖZGÜRLÜĞÜ, 4. İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ, 4. KİMLİK, KİŞİLİK, YURTTAŞLIK, 5. EŞİTLİK, HAYSİYET VE MÜLKİYET HAKKI OLAN EN TEMEL İNSAN HAKLARINA SAHİPTİR. YAŞAMA HAKKI EN TEMEL İNSAN HAKKIDIR. DİĞER BÜTÜN HAKLARIN KULLANIM VE VARLIĞI BU HAKKA BAĞLIDIR!

TOPLUMSAL YAŞAMI DÜZENLEYEN SİYASAL REJİMLERİN VE HUKUKİ DÜZENLERİN MEŞRULUK KAYNAĞI İNSAN HAKLARIDIR! SİYASAL DÜZENİN AMACI BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYETİ GÜVENCE